Language: |


Dobrze przygotowany plik to podstawa taniego i szybkiego drukowania, wówczas dostarczony projekt nie wymaga dodatkowej ingerencji grafika , a to skraca czas potrzebny na wydrukowanie i wykończenie produkcji  .
Drukarnia nie ponosi odpowiedzialności za błędy w druku wynikające z niepoprawnego przygotowania pliku do druku przez Klienta, a także za błędy merytoryczne w projekcie (np. w tekstach).

Przygotowanie do druku


1.Przyjmujemy pliki w formatach: *cdr, *.eps, *.tif oraz *.jpg. Pliki prosimy dostarczać w skali 1:1 lub 1:10.

2. Wszystkie warstwy w plikach powinny być spłaszczone, a czcionki zamienione na krzywe. Prosimy również nie stosować soczewek, przezroczystości, cieni, wypełnień teksturami, masek itp. Prosimy nie dodawać paserów, znaczników cięcia, kostek kolorystycznych, itp.

3. Nie powinno stosować się kolorów RGB (w przypadku dostarczenia pracy zawierającej kolory RGB, końcowy wydruk może być niezgodny z oczekiwaniami klienta). Cały projekt (łącznie z mapami bitowymi) powinien być przygotowany w trybie CMYK, kolory dodatkowe (np. Pantone) zostaną automatycznie przekonwertowane na najbliższe jakie może uzyskać urządzenie wyjściowe.

4. Głęboką czerń uzyskamy dzięki następującej kombinacji: C - 60%, M - 60%, Y - 60%, K - 100%.

5. Sugerujemy aby rozdzielczość grafiki ustalać w zależności od odległości z jakiej będzie oglądana (wraz ze wzrostem odległości maleje rozdzielczość):

   -media oglądane z odległości mniejszej niż 1 m, np. zdjęcia - ok. 300 – 400 dpi

   -media oglądane z odległości 1 m, np. plakaty - ok. 150 – 300 dpi

   -media oglądane z większych odległości, np. billboardy - 50 – 80 dpi.


6. Do plików właściwych prosimy dołączyć podgląd w niskiej rozdzielczości w formacie *.jpg.


7. W przypadku obróbki niestandardowej prosimy o kontakt lub szczegółowy opis wykończenia .8. Zamówienie na druk powinno zawierać:

  >> nazwę zlecającego <<

   >> nazwę materiału << 

   >> format wydruku <<

   >> ilość sztuk <<

   >> dane do wystawienia faktury VAT <<


Tak przygotowane zamówienie na druk prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres:

Obsługa Klienta polskiego: tomasz@drukarniakoszalin.pl

Obsługa Klienta zagranicznego: mateusz.merchel@adteg.pl

(Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi). W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Do zamówienia proszę dołączyć plik z podglądem grafiki do druku. Pliki produkcyjne proszę umieszczać bezpośrednio na naszym serwerze FTP.

Niepoprawnie wypełnione zlecenie lub grafika przygotowana niezgodnie z wytycznymi nas z odpowiedzialności za błędnie wykonaną pracę. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.